czwartek, 5 grudnia 2019

Czy słyszeliście o książce „Powódź” Pawła Fleszara?


Kochani, czy słyszeliście o książce „Powódź” Pawła Fleszara?
Mam nadzieję, że tak, a jeśli nie, to dziś chcę ją Wam przedstawić.

Powódź to powieść kryminalna, która ukazała się stosunkowo niedawno, bo 24 października 2019 roku nakładem wydawnictwa Księży Młyn Dom Wydawniczy.

Mam nadzieję, że opis książki zachęci Was do sięgnięcia po ten tytuł.

Pewnej nocy czterdziestoletni Jakub wyskakuje z dziewiątego piętra wieżowca w Krakowie. Zostawia list pożegnalny ze zdjęciem pięknej dziewczyny. Być może jest to Zuza, o której Kuba napisał: „Zły człowiek zabrał Zuzę i odtąd moje życie straciło sens”.
Co tak naprawdę skłoniło mężczyznę do samobójstwa? Kim jest Zuza i co się z nią stało? Jaki związek z tym wszystkim mają budzące grozę filmy znalezione w smartfonie Jakuba? Odpowiedzi na te pytania próbuje znaleźć Kris, przyjaciel Kuby z dzieciństwa. Kris jest zawodowym żołnierzem, ale daleko mu do typowego bohatera, który samotnie stawia czoło złemu światu – kiepsko strzela, ma nadciśnienie i początki nadwagi. Tymczasem prywatne śledztwo, w którym pomaga mu dwójka nastolatków, prowadzi go do zaskakujących odkryć…
W tym obfitującym w humor kryminale autor podrzuca czytelnikowi różne tropy, sprowadzając go często na manowce. Tytułowa powódź nieubłaganie zbliża się do miasta…

Słowo od autora: „Od siebie mogę powiedzieć, że to książka bardzo współczesna, ale z wątkami nostalgicznymi, w sferze stosunków międzyludzkich opowiada m.in. o przyjaźni i zdradzie, a sedno jej intrygi jest rzadkie i oryginalne. Ostatnio z tym tematem zetknąłem się 20 lat temu”.


 Autorem zdjęcia jest Tomasz Markowski. 


Paweł Fleszar - Ma 46 lat. Od 1997 roku lat jest dziennikarzem. Najdłużej pracował w Tempie i Przeglądzie Sportowym, poza tym w dziennikach lokalnych, Nowinach i Gazecie Krakowskiej oraz w magazynach: Champion. Sport and more, futbol.pl, Super Volley. Prowadzi też stronę internetową sportkrakowski.pl.

Jest absolwentem studiów politologicznych, dziennikarskich i medioznawczych na Uniwersytecie Jagiellońskim. W teście na inteligencję uzyskał wynik IQ 160 (w skali Catella), uprawniający do członkostwa w Stowarzyszeniu Mensa Polska.

„Powódź” to jego debiut na oficjalnym rynku wydawniczym. Wcześniej napisał „Wyśnioną jedenastkę”, która nie została wydana w formie drukowanej, a jedynie udostępniona-głównie blogerom książkowym-jako e-book na stronie sportkrakowski.pl. W 2019 roku został jednym ze zwycięzców konkursu „Kryminał na 100-lecie AGH”, a jego opowiadanie „Dodatkowy rzut osobisty” znalazło się w antologii „Archiwum Groźnych Historii”, która ukaże się 9 grudnia 2019 roku, nakładem Wydawnictw AGH.

Ja już wkrótce będę czytała „Powódź”, a Wy macie ochotę na jej lekturę?

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Przed pozostawieniem komentarza pod postem, zapoznaj się, proszę z polityką prywatności bloga, której szczegółowe informacje znajdziesz w zakładce Polityka prywatności bloga Kocie czytanie i wyraź zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych.
Pozostawiając komentarz, akceptujesz politykę prywatności bloga, a tym samym wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych.

Dziękuję za odwiedziny i pozostawiony po sobie ślad. Proszę o kulturę wypowiedzi i podpisywanie się.