wtorek, 9 maja 2023

"Kim będę, kiedy dorosnę"? Marek Marcinowski./ Zapowiedź patronacka.

Jedno z najczęstszych pytań zadawanych każdemu dziecku brzmi: Kim chcesz zostać, kiedy będziesz duży? Jest to pytanie, które na pewno wszyscy pamiętamy z czasów swojego dzieciństwa i które teraz my zadajemy naszym dzieciom. Nasi najmłodsi oczywiście odpowiedź na nie zmieniają niemalże z dnia na dzień i dobrze, bo na podejmowanie tak ważnych decyzji mają jeszcze czas. Teraz natomiast jest ten moment, kiedy to rodzic powinien zaznajomić swoją latorośl z rodzajami istniejących zawodów oraz spróbować w przystępny i ciekawy sposób nakreślić jej ich specyfikę, aby dziecko wiedziało, że w przyszłości będzie miało możliwość szerokiego wachlarza wyboru. Z autopsji wiem, że dla rodzica, czy opiekuna nie zawsze, jest to tak proste, jak może się wydawać, ale na szczęście w takiej sytuacji, jak zawsze z pomocą przychodzą książki. 

 

Dziś chciałabym zaprezentować jedną z nich, która swoją premierę wydawniczą będzie miała już 15 maja 2023 roku. Jest to książeczka autorstwa Marka Marcinowskiego „Kim będę, kiedy dorosnę"?, której blog Kocie czytanie ma ogromną przyjemność patronować medialnie. Sami zobaczcie, jak wspaniale się ona zapowiada. 

 


 

OPIS OKŁADKOWY:

 
Zabawne rymowanki, które wypełniają tę przepięknie ilustrowaną książeczkę, w lekki i przyjemny sposób wprowadzą najmłodszych czytelników w świat dorosłych zawodów. Czym zajmuje się leśniczy? Kiedy należy udać się do fizjoterapeutki? W jaki sposób pomoże hydraulik? Czego szuka archeolog? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań znajdziecie w tej bajce.

"Od najmłodszych lat dzieci nurtuje pytanie: kim będę, kiedy dorosnę? A odpowiedź na nie zmienia się jak w kalejdoskopie. Dlatego tak ważne jest pokazanie dziecku, jak szeroki stoi przed nim wybór. Książeczka „Kim będę, kiedy dorosnę?” może okazać się w tym wielce pomocna".
Marcelina Ziętek, mgr pedagogiki.


Kto z was kochani będzie chciał, aby ta książka trafiła w ręce waszych dzieci?


[Materiał reklamowy] Autor Marek Marcinowski.Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Przed pozostawieniem komentarza pod postem, zapoznaj się, proszę z polityką prywatności bloga, której szczegółowe informacje znajdziesz w zakładce Polityka prywatności bloga Kocie czytanie i wyraź zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych.
Pozostawiając komentarz, akceptujesz politykę prywatności bloga, a tym samym wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych.

Dziękuję za odwiedziny i pozostawiony po sobie ślad. Proszę o kulturę wypowiedzi i podpisywanie się.