czwartek, 13 kwietnia 2023

"W Krainie dinozaurów" Marek Marcinowski / Zapowiedź patronacka


Gdybym miała wskazać pisarza, który w moim odczuciu jest prekursorem literatury dziecięcej, bez wahania wskazałabym Marka Marcinowskiego, którego każda kolejna książka pisana z myślą o najmłodszych czytelnikach okazuje się prawdziwą perełką. Wydawać by się mogło, że napisane książki dla dzieci nie może być trudne, ale ja uważam, że jest to nie lada wyzwanie, gdyż dzieci są najbardziej wymagającymi czytelnikami, a jednocześnie najsurowszymi krytykami. Autor musi naprawdę się postarać, aby sprostać ich oczekiwaniom. Przyciągnąć ich uwagę i utrzymać ją od początku do końca, rozbudzić ciekawość, a jednocześnie przemycić wartościowe treści, bo przecież właśnie w takie książki my rodzice i opiekunowie naszych milusińskich chcemy wzbogacać ich biblioteczkę.

Jako ciocia dwóch chłopców mogę zapewnić was moi drodzy, że dzieci kochają książeczki Marka Marcinowskiego i z niecierpliwością wyczekują dnia, kiedy na rynku wydawniczym pojawi się nowa. Dlatego też na pewno ucieszy je wiadomość, że już 17 kwietnia 2023 roku autor zabierze je w pełną przygód i emocji podróż w czasie, w którą będą mogli wyruszyć wspólnie z bohaterami książki „W krainie dinozaurów". A blog Kocie czytanie obejmując tę książkę swoim patronatem medialnym, postara się, aby wieść o tej niezwykłej książeczce, dotarła do wielu małych odkrywców. Już dziś możecie dowiedzieć się o niej nieco więcej. Zapraszam i zachęcam do czytania w imieniu własnym, autora, a także wydawnictwa Anatta. 
OPIS KSIĄŻKI - Fascynująca, przepięknie ilustrowana opowieść o pradawnym świecie dinozaurów. Mały odkrywca wraz z Zuzią i Wojtusiem podąży śladami długoszyich diplodoków, zwinnych welociraptorów, podwodnych plezjozaurów, a także odkryje, co łączy smoka z Lisowic z naszym niemalże swojskim smokiem wawelskim. Książeczka pobudzi wyobraźnię, a także poszerzy wiedzę dziecka, zabierając je w niezwykłą podróż do ery mezozoicznej.

Na końcu niespodzianka: znajdziecie tam quiz i pomysły na wspólną zabawę. Pozycja obowiązkowa dla małych miłośników prehistorii i nie tylko.

 Książka dedykowana jest dla dzieci od 4 do 10 lat.

Niebawem opowiem wam o książce bardziej obszernie, a już teraz jestem ciekawa, kto z was czeka wspólnie ze mną na jej premierę?

 [Materiał reklamowy] Autor Marek Marcinowski

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Przed pozostawieniem komentarza pod postem, zapoznaj się, proszę z polityką prywatności bloga, której szczegółowe informacje znajdziesz w zakładce Polityka prywatności bloga Kocie czytanie i wyraź zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych.
Pozostawiając komentarz, akceptujesz politykę prywatności bloga, a tym samym wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych.

Dziękuję za odwiedziny i pozostawiony po sobie ślad. Proszę o kulturę wypowiedzi i podpisywanie się.