piątek, 15 grudnia 2017

Zapowiedzi wydawnicze wydawnictwa Psychoskok: GRUDZIEŃ/STYCZEŃ 2018Moi drodzy dziś chcę zaprezentować Wam ofertę wydawniczą wydawnictwa Psychoskok na najbliższe miesiące.


TYTUŁ: Orchidea
AUTOR : Jerzy J. Bojar
DATA PREMIERY: 15.12.2017
KATEGORIA: Powieść obyczajowa
OPIS: Każda kobieta marzy o bogatym mężu, życiu w luksusowej willi, zagranicznych wczasach i kupowaniu najdroższych ubrań od znanych projektantów. Podobne marzenia posiada główna bohaterka powieści „Orchidea”, która do pewnego feralnego dnia prowadziła normalne życie. Niestety… a może na szczęście urodziny koleżanki, organizowane w luksusowym hotelu „Palace Fiori” doprowadzą do pewnego zwrotu w jej obecnym życiu. Bez wątpienia, od tej chwili życie głównej bohaterki nabierze tempa i kobieta do tej pory już trochę znudzona codziennością, będzie mogła posmakować innego świata. Nowego, bogatszego… nie znaczy jednak, że lepszego. Piękny luksusowy hotel kryje w sobie pewną upiorną tajemnicę, która nie może wyjść na jaw. Główna bohaterka zaczyna wieźć podwójne życie…

TYTUŁ: Iluminacja Wieku Młodością Zroszonego
AUTOR: Wojciech Noszczyk DATA PREMIERY: 15.12.2017
KATEGORIA: Opowiadanie liryczne
OPIS: Iluminacja Wojciecha Noszczyka to zaskakująca współczesna realizacja postulatów, które głosili już moderniści. Tekst rozpada się na kilka części i planów, a każdy z nich staje się odrębną całostką w ramach tego niewielkiego objętościowo utworu. Najbłahsza scena urasta tu do rangi małego językowego arcydzieła, autor cyzeluje każde zdanie, na poziomie stylistycznym nawiązując przewrotnie do estetyzmu. Szata słowna jest tym samym bardzo wyszukana, wytrwały i ambitny czytelnik powinien jednak odnaleźć w przedzieraniu się przez kolejne misterne konstrukcje lingwistyczne (nierzadko paradoksalne czy wręcz oksymoroniczne) intelektualną przyjemność. Narracja oscyluje pomiędzy stylem wysokim a niskim. Zaskakujące zestawienia ożywiają niejednokrotnie zastane związki wyrazowe i na owo balansowanie na granicy prozy poetyckiej, a także niesłychane bogactwo językowe wskazać można jako na największe zalety Iluminacji.

TYTUŁ: Mój mąż drwal
AUTOR: Anna Radziejewska
DATA PREMIERY: 24.01.2018
KATEGORIA: Powieść obyczajowa
OPIS: Książka w lekki i humorystyczny sposób opowiada o perypetiach rodziny, w której -chcąc nie chcąc – wszystko kręci się wokół ojca, który wykonuje zawód drwala. To książka o ludziach, którzy żyją w specyficzny sposób, w sposób zupełnie inny, niż dyktują aktualne trendy. I świetnie się dzięki temu mają. A może jest to książka o tym, jak wspaniałe dzieciństwo może mieć dziecko „człowieka lasu”? A może o tym, jak to jest być żoną przedstawiciela tej grupy zawodowej? Wszystkie te opisy zawierają sporo prawdy, bo opinie bohaterów na temat ich odczuć i jestestwa przeplatają się na stronach książki wielokrotnie. „Mój mąż drwal” to pozycja lekka i łatwa w odbiorze, a jednocześnie posiadająca głębokie przesłanie. W połączeniu z prostym językiem stanowi doskonałe oderwanie się od trudów codzienności w przypadku starszych odbiorców i lekcję podstawowych wartości dla młodszych czytelników.

TYTUŁ: Bierz plecak i lecimy
AUTOR: Beata Goździk
DATA PREMIERY: 25.01.2018
KATEGORIA: Powieść przygodowa, młodzieżowa
OPIS: Pasjonująca powieść obyczajowa. Główni bohaterowie to młodzi ludzie, którzy po ukończeniu szkół średnich stają przed dylematem - „co dalej?”. Jak większość osób w tym wieku pragną samodzielności, snują plany na przyszłość i marzą o bardzo dalekich oraz bliskich podróżach. Akcja książki toczy się w malowniczym Tomaszowie Mazowieckim i jego okolicach. To tutaj poznamy Jolkę i Malwinę oraz Karola, Wiktora i Przemka. Dość wyraźnie zarysuje się również postać babci Wiktora, koleżanka Jolki-Baśka i znajomy Baśki – Józek. Podążając za bohaterami, spotkamy także ludzi z innego kontynentu. Książka o miłości i niepewności, szczęściu, strachu, i poczuciu bezpieczeństwa.

TYTUŁ: Renée
AUTOR: Katarzyna Ducros
DATA PREMIERY: 25.01.2018
KATEGORIA: Literatura młodzieżowa
OPIS: Historia to nasze wspólne dziedzictwo tworzone przez i dla ludzi. Nie zawsze jest ona łatwa do przekazania dzieciom. Trudne tematy związane z burzliwą przeszłością Europy i świata, z jej kształtowaniem się i rozwojem, to kompleksowe zadanie dla pedagogów. W powieści „Renée” autorka proponuje podejście do tej tematyki wspólnego dziedzictwa historycznego przez zabawę w detektywów. Opowieść rozgrywa się w Miejskiej Szkole Artystycznej, gdzie króluje taniec, muzyka i sztuki plastyczne. Nic w natychmiastowym połączeniu z historią pisaną przez duże H. A jednak... Dziwne zdarzenia paranormalne, manifestujący się duch, który śpiewa nieznane piosenki, to przyczyna podjęcia śledztwa przez grupę młodych tancerzy. Przy użyciu metod współczesnej technologii, archiwum biblioteki miejskiej i ich niezwykłej determinacji, amatorscy badacze odkrywają źródło problemu i fakty, o których właśnie zaczynają się uczyć w szkole. Zamiast wkuwania na pamięć dat i suchych opisów, przeżywają autentyzm historii w swojej zwykłej codzienności. Lekcja poznania i inteligentne czerpanie z doświadczeń przeszłości to cel wszystkich przekazów historycznych. Nagrodą dla najwytrwalszych i najsprytniejszych jest imienny zapis na kartach historii.

TYTUŁ: Wileńszczyzna w miniony czas
AUTOR: Zdzisław Brałkowski
DATA PREMIERY: 25.01.2018
KATEGORIA: Biografia, wspomnienia
OPIS :Życie dwóch rodzin, żyjących na Wileńszczyźnie od pokoleń, zostaje zakłócone przez wielką politykę. Lata okupacji, a po wojnie zmiana granic Polski i repatriacje, oddziałują bezpośrednio na ich losy. Zdarzenia śmieszne przeplatają się z dramatycznymi, ludzie wpadają w wiry historii, zakochanym nie sprzyja czas, rodziny się rozdzielają, o narodowości decyduje wola urzędnika… Opowiadania obejmują okres drugiej wojny światowej i czasy powojenne, do początku lat siedemdziesiątych. Starsi czytelnicy wrócą pamięcią do własnych przeżyć, młodsi poznają fragment naszej historii, widzianej oczami zwykłych ludzi. Ta historia dalej się toczy...

TYTUŁ: Moje szerokie tory
AUTOR: Anna Szuszek
DATA PREMIERY: 26.01.2018
KATEGORIA: Powieść obyczajowa
OPIS : Bohaterka książki w przełomowym momencie swojego życia wspomina wydarzenia sprzed trzydziestu kilku lat, z okresu jej studiów w ZSRR. Pokazuje codzienne obowiązki i rozrywki koleżanek z roku oraz studentów przybyłych z różnych państw i kontynentów. Wydarzenia przeplatane są opisami ciekawych miejsc, które studenci mieli możliwość zwiedzić. Poruszona wspomnieniami kobieta nawiązuje kontakt z człowiekiem, który wtedy był dla niej kimś ważnym. Wirtualne spotkanie dwojga zupełnie różnych postaci uświadomi czytelnikowi, jak bardzo w ciągu ćwierćwiecza przeobraził się świat i zmienili ludzie

TYTUŁ: Zakon Achawy. Tom 1
AUTOR: Robert P.
DATA PREMIERY: 29.01.2018
KATEGORIA: Fantasy
OPIS :Zakon Achawy to świat Achawów, Eowitów, Aniołów, Magów, Druidów. Jest to świat pełen okrucieństwa, jak i piękna, w którym realizm miesza się z magią. W którym Achawii toczą nieustanne boje i potyczki w obronie Arystokracji królestw, jak i zwykłych jej mieszkańców przed hordami demonów, wiecznie knujących wampirów, nekromantów, czy to bestii różnego rodzaju. Ich sprzymierzeńcami są Eowici Magowie niegdyś będący wampirami, jak i Rusałki, pradawne boginie od wieków kooperujące z zakonem. Czy królestwa upadną przed Demonami? A może przejmą władanie nad nimi Wampiry wraz z Nekromantami? Książka porusza niezwykle ważne w rzeczywistym świecie wartości, takie jak przyjaźń, pomoc drugiemu człowiekowi, pokonywanie życiowych przeszkód, realizacja własnych planów i dążenie do szczęścia u boku ukochanej osoby. Te znane współczesnemu człowiekowi sytuacje przeniósł autor w zupełnie inny wymiar – fantastyczny.

TYTUŁ: Akt oskarżenia przeciwko Kompozytorowi...
Autor: Piotr Stanisław
DATA WYDANIA: 29.01.2017
KATEGORIA: Literatura Faktu
OPIS: Obecna sytuacja polityczna w kraju budzi wiele kontrowersji i sporów. Z każdej strony słychać o protestach, nieporozumieniach czy sprzeczkach. Są zarówno zwolennicy, jak i przeciwnicy obecnie rządzącej partii. Piotr Stanisław, jako baczny obserwator, zauważył pewne podobieństwo obecnej polskiej władzy do orkiestry, nad którą czuwa kompozytor i dyrygent. Osoba ta jednocześnie jest suflerem, który z ukrycia sprawuje władzę nad orkiestrą i mówi jej, co ma robić. „Dobra zmiana” i próba naprawy państwa nie wychodzi według autora tak, jak powinna, co więcej, przynosi skutek odwrotny. Czy Polska skończy tak, jak Titanic i opadnie na dno, gdzie pochłonie ją brak wzajemnego szacunku i wszelkich praw? Kim jest ów kompozytor i pojawiająca się w jego pobliżu diva orkiestrowej egzekutywy?W dosadny sposób przedstawiają mechanizm rządów oraz otwarcie wytykają jego błędy. Autor nie szczędzi słów krytyki, które mają zmusić czytelników do uświadomienia sobie pewnych problemów, z którymi wciąż borykają się Polacy.


Zdradźcie mi proszę w komentarzach, czy coś Was zainteresowało? A może na któryś z tytułów nie możecie się doczekać?

81 komentarzy:

 1. Kolejne, ciekawe tytuły. A czasu niestety coraz mniej.

  OdpowiedzUsuń
 2. ''Orchidea'' i ''Moje szerokie tory'' najbardziej mnie interesują. ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Dużo powieści, tylko że czasu mało na ich czytanie.

  OdpowiedzUsuń
 4. Zainteresowało mnie "Moje szerokie tory"

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jeśli uda Ci się przeczytać, podziel się proszę wrażeniami.:)

   Usuń
 5. Cholera, jakoś nic mnie nie zainteresowało za bardzo :/ no ale początek roku to dość martwy sezon jeśli chodzi o wydawanie książek więc i tak nie jest źle że znalazłaś tyle pozycji które Cię zainteresowały :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Mnie szczególnie zainteresowała "Orchidea" :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Akurat te pozycje mnie nie zaciekawiły, ale może to i dobrze, bo ostatnio nie dość że brakuje mi czasu to i portfel coraz cieńszy... Książkoholizm jest ciężki...
  Wesołych świąt!
  Buziaki,
  StormWind z bloga cudowneksiazki.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 8. Bardzo ciekawe propozycje na rok następny :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Ile ciekawych lektur na nas czeka! :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Tyle ciekawych książek. Na pewno coś wybiorę dla siebie :) Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 11. Niestety, ale zbytnio nic dla siebie tu nie znalazłam.

  OdpowiedzUsuń
 12. Na żadną z tych pozycji specjalnie nie czekam, aczkolwiek zainteresowało mnie "Orchidea"

  OdpowiedzUsuń
 13. Na szczęście nic mnie nie zainteresowało bo moja lista jest i tak już dużo za długa :D

  OdpowiedzUsuń
 14. Jak czas pozwoli skuszę się na jakąś nowość :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Koniecznie daj znać jeśli na coś się zdecydujesz.:)

   Usuń
 15. Ciekawe publikacje. Może skusiłabym się na "Moje szerokie tory". Jak na powieść obyczajową, według streszczenia, zapowiada się warta uwagi lektura.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jeśli zdecydujesz się przeczytać tę książkę, komentarze podziel się wrażeniami.:)

   Usuń
 16. Mam tyle zaległości na półkach, że boję się zaglądać na zapowiedzi :)

  OdpowiedzUsuń
 17. Styczeń zasypie nas nowościami. Znowu nie będzie wiadomo, co czytać, a co sobie odpuścić. ;)

  OdpowiedzUsuń
 18. Chętnie przeczytałabym "Zakon Achawy" :)

  OdpowiedzUsuń
 19. Niestety nie widzę niczego konkretnego dla siebie :( Intryguje mnie trochę "mój mąż drwal" jednak nie na tyle by kupić tę książkę, może kiedy będzie w bibliotece to po nią sięgnę.

  OdpowiedzUsuń
 20. Ciekawe propozycje - kilka sobie zapamiętam, bo zwróciły moja uwagę:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Cieszę się i życzę powodzenia w polowaniu na wybrane tytuły.:)

   Usuń
 21. zaciekawił mnie Mój mąż drwal. widzę również, że okładki tego wydawnictwa wyglądają o wiele lepiej niż jeszcze kilka miesięcy temu :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Co do okładek zgadzam się z Tobą.:) Mnie zainteresowała Orchidea.:)

   Usuń
 22. No nic dla mnie ciekawego jak widzę. Zresztą mam tyle zapowiedzianych premier w zapasie że i tak bede miała dosyć

  Podrugiejstronieokładki

  OdpowiedzUsuń
 23. Agnieszko ile tytułów,ilu nowych autorów . O niektórych nawet nie słyszałam. Ucieszyłam się bo z biblioteki przyniosłam książkę Abbott "Obce dziecko" tu wcześniej zachęcałaś do niej .Własnie skończył ją czytać mój mąż i stwierdził ,ze będzie mi się podobała.On wie co lubię więc niebawem też się w nią "zagłębię".Pozdrawiam Cię Agnieszko.

  OdpowiedzUsuń
 24. Ale pozycji! Ja to bym się chetnie wzięła za te młodzieżowe :)))
  http://teczowabiblioteczka.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 25. Same ciekawe tytuły <3 dla mnie koniecznie "Mój mąż drwal"!
  Kinga

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jeśli przeczytasz koniecznie podziel się wrażeniami.:)

   Usuń
 26. Nie znam wydawnictwa a tytuły wydają się ciekawe :)

  OdpowiedzUsuń
 27. Nic mnie niestety nie zainteresowało, ale zawsze lubię czytać zapowiedzi :-)

  OdpowiedzUsuń
 28. Niestety nie znalazłam nic dla siebie, ale lubię popatrzeć na zapowiedzi :D cha cha

  OdpowiedzUsuń
 29. Na razie mam co czytać. :)

  OdpowiedzUsuń
 30. Trzeba przyznać, że wybrałaś różnorodne lektury:)

  OdpowiedzUsuń
 31. Zaciekawiła mnie "Orchidea" oraz "moje szerokie tory" :)

  OdpowiedzUsuń
 32. Tym razem nic mi nie wpadło w oko, może to i lepiej, bo mam spore zaległości czytelnicze.

  OdpowiedzUsuń
 33. Powiem szczerze że wśród nowości wydawniczych nie tyle Twoich co ogólnie nie ma jakiegoś wielkiego woow. Pamiętam ze w zeszłym roku przeglądałam zapowiedzi na 2017 rok i nie mogłam się doczekać niektórych premier. Jak na obecne fakty 2018 nie zachwyca.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A zapomniałam dodać że z Twoich propozycji zaciekawiło mnie "Bierz plecak i lecimy.

   Usuń
 34. Z przedstawionych tutaj tylko Renee wydaje się dla mnie odpowiednia

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jeśli zdecydujesz się przeczytać tę książkę, koniecznie podziel się swoimi odczciami.:)

   Usuń
 35. Mnie zainteresowała "Orchidea" :)
  Pozdrawiam serdecznie ♥♥
  Nie oceniam po okładkach

  OdpowiedzUsuń
 36. Moje szerokie tory - zapowiadają się ciekawie :D

  OdpowiedzUsuń
 37. Chyba "Orchidea" najbardziej mnie zainteresowała. Pozdrawiam serdecznie :-)

  OdpowiedzUsuń
 38. Jestem ciekawa "Mojego męża drwala", "Zakonu Achawy" i "Orchidei"

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jeśli przeczytasz podziel się wrażeniami proszę.:)

   Usuń

Przed pozostawieniem komentarza pod postem, zapoznaj się, proszę z polityką prywatności bloga, której szczegółowe informacje znajdziesz w zakładce Polityka prywatności bloga Kocie czytanie i wyraź zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych.
Pozostawiając komentarz, akceptujesz politykę prywatności bloga, a tym samym wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych.

Dziękuję za odwiedziny i pozostawiony po sobie ślad. Proszę o kulturę wypowiedzi i podpisywanie się.