wtorek, 16 sierpnia 2022

Zapowiedz patronacka "Znajda" Katarzyna Kielecka.M
oi drodzy dziś przychodzę do was z bardzo ważną informacją. Otóż już za dwa tygodnie swoją premierę będzie miała naprawdę wyjątkowa książka. Nakładem wydawnictwa Szara Godzina 30 sierpnia ukaże się najnowsza książka Katarzyny Kieleckiej „Znajda”, która macie moje słowo poruszy nawet najtwardsze serca. Dla mnie będzie to patronat szczególny, gdyż dzięki niemu spełnia się moje blogowe marzenie, aby logo bloga Kocie czytanie znalazło się na okładce książki jednej z moich ulubionych autorek. Czuję ogromną radość i dumę, że mogę zaopiekować się medialnie tą powieścią. Już teraz mogę was zapewnić, że jest to jedna z tych książek, o których nigdy się nie zapomina i które na zawsze nosi się w sercu.ZNAJDA Tym najmłodszym, których wojny dorosłych wciąż okradają z dzieciństwa. 

W powieści łódzkiej pisarki przenikają się wątek współczesny, zrodzony z wyobraźni, i wojenny, utkany ze zdarzeń, które miały miejsce w rzeczywistości, jak bombardowanie Wielunia, pacyfikacja przez niemiecką policję wsi Skałka Polska, obozowe życie w „Małym Oświęcimiu” czy codzienność na łódzkim Grembachu.


OPIS WYDAWCY:

Wieluń 1939 roku. Sześcioletni Lolek cieszy się z narodzin braciszka. Pierwszego września na miasto spadają bomby i zmieniają jego szczęśliwe dzieciństwo w pasmo dramatów. Rodzina Sitarzy opuszcza dom i wyrusza w nieznane. Znajduje azyl u ciotki na wsi, lecz także do jej drzwi wkrótce zapuka wojna…

Łódź 2022 roku. Matylda mierzy się z małżeńskim kryzysem, despotyczną matką i niesfornym kotem Paszą. W noworoczny poranek poznaje uroczą staruszkę, która w przejściu podziemnym sprzedaje rękodzieło. Kobieta wzrusza i intryguje Matyldę oraz koi jej zbolałą duszę piękną życiową mądrością. Jak zrozumieć wojnę, gdy ma się kilka lat? Gdzie przetną się losy Lolka i Matyldy? Jaką rolę odegra w ich życiu zwykłe metalowe szydełko?

Katarzyna Kielecka snuje opowieść o współczesnych trzydziestolatkach. Równocześnie po mistrzowsku przedstawia oczami dzieci piekło wojny - pełne rwanych obrazów, szeptów i krzyków.

Książkę patronatem objęli: Zaczytana Ewelka, Przystanek szczęścia, TVP Łódź, Radio Łódź, Radio Ziemi Wieluńskiej, Granice.pl, Subiektywnie o książkach, Opowiem Ci, Czas Dzieci, Kocie czytanie, Alkanba, Książkowe wieczory u Katji, Czytamy, bo kochamy


Napiszcie, proszę w komentarzach, czy lubicie powieści z wojną w tle oraz, czy czekacie wspólnie ze mną na premier „Znajdy"?

Jeśli tak, to już dziś możecie zamówić tę książkę i z niecierpliwością czekać na swój własny egzemplarz.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Przed pozostawieniem komentarza pod postem, zapoznaj się, proszę z polityką prywatności bloga, której szczegółowe informacje znajdziesz w zakładce Polityka prywatności bloga Kocie czytanie i wyraź zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych.
Pozostawiając komentarz, akceptujesz politykę prywatności bloga, a tym samym wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych.

Dziękuję za odwiedziny i pozostawiony po sobie ślad. Proszę o kulturę wypowiedzi i podpisywanie się.