poniedziałek, 3 sierpnia 2020

Zapowiedź: Zośka Anny Stryjewskiej


Moi kochani mamy początek miesiąca, a więc większość z nas jest właśnie w  trakcie tworzenia listy książek, o które chcielibyśmy wzbogacić nasze biblioteczki właśnie w sierpniu. Dlatego właśnie dziś, wspólnie z wydawnictwem Szara Godzina chcielibyśmy zwrócić waszą uwagę na książkę Anny Stryjewskiej "Zośka. Dopóki biło serce". Mamy nadzieję, że przygotowana przez nas garść informacji na temat tego tytułu zachęci Was do poznania tej historii. 

***

„Zośka. Dopóki biło serce” pióra Anny Stryjewskiej to oparta na faktach powieść rozgrywająca się w latach 60., która ukaże się już 25 sierpnia. Jej bohaterka miała odwagę, mimo sprzeciwu otoczenia, rozwijać swój talent i spełniać marzenia. 

Niewielka wieś w latach 60. w Polsce. I młoda dziewczyna, która nie pasuje do tego świata. Zośka. W snach przemierza szkarłatne pola maków, pije kawę z porcelanowej filiżanki, dotyka szlachetnych tkanin.

W rzeczywistości pracuje na gospodarstwie i kuli się pod nieprzyjaznym spojrzeniem matki. Pragnie miłości i akceptacji. Marzy o projektowaniu mody.

Przypadkowe spotkania oraz wsparcie ciotki i nauczycielki pomagają jej zrozumieć, że musi wyrwać się ze swojego środowiska. Czy zdoła pokonać lęk przed nieznanym? Czy potrafi pogodzić się z poniesionymi porażkami i podążyć za głosem serca? Czy podejmie właściwą decyzję we właściwym czasie?

„Zośka. Dopóki bije serce” to jednak nie tylko historia pewnej dziewczyny, ale również realistyczny obraz codziennego życia niewielkiej społeczności wiejskiej lat 60., kiedy świece i lampy naftowe zastąpiły żarówki i słuchano szlagierów Mieczysława Fogga i Sławy Przybylskiej. Świat tak niedawny, a równocześnie tak odległy od dzisiejszego. W przygotowaniu drugi tom: Zośka. Przepustka do szczęścia.

Nakładem Wydawnictwa Szara Godzina ukazało się dotąd pięć powieści Anny Stryjewskiej. Są to: „Pocałunek morza”, „Mistrzowie życia”, „Kochankowie miasta” i „Chłopiec z ulicy Wschodniej”. Wydawnictwo Szara Godzina i autorka powieści „„Zośka. Dopóki bije serce”  zapraszają do czytania. Książka jest dostępna w internetowych i stacjonarnych księgarniach w całej Polsce. 

Czy Wy również czekacie na tę premierę?

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Przed pozostawieniem komentarza pod postem, zapoznaj się, proszę z polityką prywatności bloga, której szczegółowe informacje znajdziesz w zakładce Polityka prywatności bloga Kocie czytanie i wyraź zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych.
Pozostawiając komentarz, akceptujesz politykę prywatności bloga, a tym samym wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych.

Dziękuję za odwiedziny i pozostawiony po sobie ślad. Proszę o kulturę wypowiedzi i podpisywanie się.