sobota, 30 czerwca 2018

Dom, do którego chce się wracać.

Kochani zapewne każdy z nas marzy o stworzeniu dla swoich najbliższych domu, którego fundamentem będzie miłość, wzajemne oddanie i wsparcie. Domu, w którego zaciszu zawsze odnajdziemy wewnętrzny spokój i harmonię, a panujące w nim ciepło da jego mieszkańcom ukojenie, pozwalając odnaleźć właściwą drogę niezależnie od tego, w jakim momencie życia się znajdujemy i jak trudne życiowe zakręty przyjdzie nam pokonać.

Taki właśnie dom dla swoich córek stworzyli Helena i Jan Zagórscy. Piękna posiadłość otoczona jabłoniowym sadem jest dla dorosłych już dziś kobiet bezpiecznym azylem, w którym zawsze mogą się zatrzymać i przeczekać najtrudniejszy czasz w swoim życiu czerpiąc siłę i życiową mądrość z bezcennych rad rodziców i ciotki.
Jan, właściciel małej kawiarenki z duszą czuwa nad szczęściem kobiet swojego życia. Jednak upływający czas uświadamia mu, że ten piękny, niemal sielankowy obraz życia rodzinnego ma niestety wiele coraz bardziej dostrzegalnych rys. Córki bowiem nie potrafią ułożyć sobie życia prywatnego. Błądzą, są zagubione, co czyni je nieszczęśliwymi. Targają nimi sprzeczne emocje i pragnienia. Choć każda pragnie zaznać prawdziwego szczęścia, nie potrafią obrać ku niemu właściwego kierunku. Helena i Jan zatroskani rozterkami córek robią wszystko, by uchronić dzieci przed błędnymi decyzjami i wyborami. Nadchodzi jednak czas, kiedy muszą przeciąć pępowinę, aby pozwolić im żyć na własny rachunek.

Rodzinę Zagórskich spotykamy w momencie, kiedy trwają gorączkowe przygotowania do czterdziestej rocznicy ślubu Państwa Zagórskich. Jest to również moment, w którym daje o sobie znać przeszłość, która jak wszyscy doskonale wiemy, nigdy nie pozostaje bez wpływu na to, co tu i teraz. Tak też dzieje się również w przypadku członków tej rodziny. Ta wspaniała i wyjątkowa z założenia uroczystość zmieni życie każdego z nich.

Książka jest wspaniała. Urzeka i wciąga od pierwszego zdania. Nie sposób się od niej oderwać. Pani Krystyna Mirek poprzez historię opisaną na kartach tej wyjątkowej sagi rodzinnej uświadamia nam czytelnikom, jak nieocenioną wartością jest rodzina. Jak wielkim szczęściarzem jest każdy, kto ma „Szczęśliwy dom”, do którego prowadzą wszystkie drogi niezależnie od tego, gdzie „żuci nas los". Dom, którego drzwi są dla nas otwarte o każdej porze dnia i nocy po to, by otulić nas swoim ciepłem i dodać sił do wykonania kolejnego kroku na trudnej drodze, jaką jest życie.


Za możliwość tak wspaniałej lektury serdecznie dziękuję wydawnictwu Filia.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Przed pozostawieniem komentarza pod postem, zapoznaj się, proszę z polityką prywatności bloga, której szczegółowe informacje znajdziesz w zakładce Polityka prywatności bloga Kocie czytanie i wyraź zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych.
Pozostawiając komentarz, akceptujesz politykę prywatności bloga, a tym samym wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych.

Dziękuję za odwiedziny i pozostawiony po sobie ślad. Proszę o kulturę wypowiedzi i podpisywanie się.